Digitálna hygiena

Objednať sa

CESTA K ZDRAVÝM ZUBOM

Dentálna hygienička je kvalifikovaný odborník, ktorý v spolupráci so zubným lekárom samostatne vykonáva profesionálnu ústnu hygienu.

Prvým krokom na návšteve u dentálnej hygieničky je dôkladné vyšetrenie a zhodnotenie stavu zubov. Nasleduje odstránenie zubného kameňa a zubného povlaku. Ďalej podľa potreby a požiadaviek klienta je vykonané leštenie, fluoridácia a bielenie zubov. Najdôležitejším krokom je inštruktáž a nácvik techniky čistenia zubov.

Ukážeme Vám, čoho sa pri čistení zubov vyvarovať, čo vylepšiť. Nedostatočné čistenie zubov vedie k zubnému kazu a ochoreniam okolitých mäkkých tkanív. To sú najčastejšie príčiny konečnej straty zubov. Na druhej strane nesprávna technika čistenia zubov, napr. prílišný tlak na zubnú kefku, alebo použitie príliš tvrdej zubnej kefky, často vedú k odhaleným a citlivým zubným krčkom.

Dentálna hygienička Vám vyberie najvhodnejšie pomôcky k pravidelnej starostlivosti o Vaše zuby, medzizubné priestory a ústnu dutinu. Môžete si odniesť pre Vás najvhodnejšiu zubnú kefku, sólo kefku, zubnú pastu, ústnu vodu a špeciálne pomôcky na čistenie medzizubných priestorov ako medzizubné kefky, dentálnu niť prípadne špáradlo.

PROFESIONÁLNA DENTÁLNA HYGIENA ZAHŔŇA:

  • vyšetrenie stavu chrupu
  • inštruktáž a nácvik domácej hygieny detí aj dospelých
  • profesionálne odstraňovanie povlakov a zubného kameňa profesionálnymi prístrojmi LM Dental
  • ultrazvukové čistenie zubov profesionálnymi prístrojmi LM Dental
  • mechanické očistenie a vyleštenie zubov
  • liečba ochorení mäkkých tkanív
  • pieskovanie AIR FLOW jemným kvalitným práškom, ktorý odstráni drobné nežiaduce pigmenty a vyčistí medzizubné priestory

Dentálna hygiena: okamžitá a viditeľná zmena.

Radi vám pomôžeme

Kontaktné údaje

+421 948 729 927

bwdental.ba@gmail.com 

Black & White Dental clinic
Kopčianska 8 – 10 

Bratislava 831 06